Koperta - prawdopodobnie najpopularniejsze akcesorium biurowe.

Stuprocentową pewnością koperty są

Koperty to prawdopodobnie najpopularniejsze akcesorium biurowe, zaraz obok długopisów czy notesów. Oczywiście koperty są używane nie tylko w biurach czy urzędach, ale również w domach. Co prawda era wysyłania listów papierowych powoli odchodzi do lamusa wypierana przez smsy czy wiadomości e-mail.

Przyjemniejsza jednostka

Dziś jedynie tradycjonaliści decydują się na wysłanie listu papierowego. Jest to o wiele przyjemniejsza forma komunikacji niż droga elektroniczna. Otrzymanie listu od starego przyjaciela czy kogoś z rodziny niesie za sobą więcej emocji i zaangażowania nadawcy niż wysłanie krótkiej wiadomości sms czy e-mail. Każdy list ewentualnie kartkę z życzeniami należy włożyć w kopertę. Koperty przydają się również w biurach. Wysyłka ważnych dokumentów, zaproszeń czy faktur bez uprzedniego włożenia wszystkiego w odpowiednią kopertę jest praktycznie niemożliwa. Koperty przydają się również podczas wysyłki delikatnych i cennych przedmiotów o niewielkich rozmiarach. Z pomocą wtedy przychodzą koperty bąbelkowe.

Gatunku koperty pojawiają

Najpopularniejszymi kopertami są oczywiście koperty standardowe, białe z paskiem samoklejącym uwalniającym substancje klejące pod wpływem wilgoci. Tego typu koperty występują w wielu rozmiarach od C6, czyli rozmiarze 114 na 162 milimetry po rozmiar C5 czyli 162 na 229 milimetrów. Można spotkać również bardziej nietypowe rozmiary jak DL lub DL+ które oscylują od 110 do 114 milimetrów szerokości po 220/229 milimetrów długości. Kolor koperty to najczęściej biały, z wnętrzem tego samego koloru bądź z niebieskim środkiem, dzięki czemu koperta jest nieprzezroczysta.

Okienko mamy szansę wyczytać np

Na nieprzeźroczystość oraz ogólną jakość koperty wpływa też gramatura papieru - im jest ona wyższa, tym koperta jest bardziej sztywna i odporna na uszkodzenia. Występują również koperty z okienkiem, szczególnie przydatnym w przypadku korespondencji firmowych. Przez okienko można wyczytać np. adres odbiorcy. Występują również koperty samoklejące z paskiem pokrytym substancją klejącą lub dwustronną taśmą klejącą, dzięki czemu zamknięcie jest o wiele mocniejsze.

Reklama:

Zamów swoją reklamę na naszych stronach!
   biologiczne.com